Logo Unidevelopment

Unidevelopment Partnerem Głównym Nagrody im. Witolda Gombrowicza

Unidevelopment po raz trzeci Partnerem Głównym Nagrody im. Witolda Gombrowicza

Unidevelopment objął funkcję Partnera Głównego VII edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. To już trzeci rok z rzędu, gdy deweloper wspiera debiutujących twórców literackich. Nagroda przyznawana jest autorom za ich pierwszą bądź drugą książkę napisaną prozą artystyczną. W tym roku zostało zgłoszonych 94 tytułów.

Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza, ustanowiona przez samorząd w Radomiu, przyznawana jest od siedmiu lat. Plebiscyt co roku cieszy się popularnością wśród debiutujących pisarzy. Obecnie nagroda jest uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień literackich w Polsce. Zgłaszać do konkursu można dzieła napisane prozą artystyczną (łączącą w sobie elementy prozy i poezji), w języku polskim. 

Z przyjemnością obejmujemy po raz kolejny funkcję Głównego Partnera tego prestiżowego plebiscytu literackiego. Wspieranie autorów na początku ich kariery – ale również pomoc i inspiracja zdolnym, ambitnym twórcom – są dla nas szczególnie ważne. Działamy w tym obszarze od 2017 r., kiedy współzałożyliśmy Fundację Unitalent – w ramach Grupy Unibep SA, której jesteśmy częścią – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment SA.

Kapituła, w której skład wchodzą znani polscy literaturoznawcy, zbierze się wiosną, aby wyłonić najlepszych twórców. Do tego czasu każdy z jurorów ma również możliwość zgłoszenia do konkursu swoich propozycji. Pięcioro nominowanych zostanie ogłoszonych w czerwcu, natomiast gala wręczenia nagród odbędzie się we wrześniu, podczas corocznego Festiwalu „Opętani Literaturą” w Radomiu.